Domy z drewna, Domy szkieletowe

telefon kontaktowy

+44 631 68 47

adres e-mail

logpol@logpol.com.pl

Domy z bali drewnianych

Nasza firma oferuje domy z drewna w następujących technologiach:

  • domy z bali drewnianych okrągłych litych
  • domy z bali drewnianych prostokątnych litych
  • domy w technologii szkieletu drewnianego
  • domy w technologii szkieletu drewnianego z elewacją jak domy z bali okrągłych
  • domy w technologii szkieletu drewnianego z elewacją jak domy z bali prostokątnych
  • domy w technologii szkieletu drewnianego w połączeniu z technologią domu z bali

Projektowanie

Informacje dla klientów

1. PROJEKTOWANIE


95% realizacji wykonywane jest w oparciu o indywidualne projekty. Projekty choć wykonywane według indywidualnych potrzeb, wykonywane są w zakresie projektów gotowych. Wymagane jest wrysowanie budynku w mapkę w skali 1:500  i wykonanie projektu przyłącza energii elektrycznej i instalacji wodno kanalizacyjnej oraz instalacji branzowych wewnątrz budynku. Przekładamy ten ciężar na Państwa, gdyż sprawy te załatwia się lokalnie w oparciu o mapkę geodezyjną i indywidualne uwarunkowania inwestycji. Przyłącze elektryczne uzgadnia się w właściwym Zakładzie Energetycznym, woda i kanalizacja w miejscowym Przedsiębiorstwie Komunalnym. Nie bez znaczenia jest również fakt, że miejscowym projektantom łatwiej jest się poruszać na własnym terenie i radzić z problemami urzędowymi.
Na placu budowy pozostawiamy dla współwykonawców instrukcje i rysunki technologiczne z rozwiązaniami poszczególnych detali. Usługi naszych architektów obejmują planowanie i przygotowanie planów roboczych. Na życzenie Państwa zrealizujemy każdy projekt domu mieszkalnego: całorocznego lub letniego, altany, obiektu gastronomicznego, hotelu.

Domy wykonywane w technologii drewnianej wymagają specyficznych rozwiązań technologicznych. Projekt, który uwzględnia technologię stosowaną przez firmę LOGPOL, pozwala na szybką i bezproblemową realizacje obiektu. Oferujemy Państwu usługi architektów, którzy specjalizują się w projektowaniu budynków z drewna jednolitego lub w konstrukcji szkieletowej. Architekci  wykonają dla Państwa projekt budowlany, który zawiera pełen zakres branży architektonicznej i konstrukcyjnej. Traktowany jest jako projekt „gotowy” to znaczy, że obliczenia statyczne budynku policzone są dla charakterystycznych dla Polski regionów i należy sprawdzić czy działka, na której będzie realizowany obiekt spełnia te warunki. Projekt ten dołączany jest do dokumentacji potrzebnej, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Projekt, należy uzupełnić o pozostałe branże, czyli instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania, a także wykonać plan zagospodarowania działki we własnym zakresie. Proponujemy, aby tą część wykonało biuro projektowe znajdujące się w okolicy realizowanej inwestycji. Projekt zostanie wykonany w 4 egzemplarzach. Cena takiego projektu wynosi 25 zł netto za m2 powierzchni użytkowej projektowanego obiektu jednak nie mniej niż 2500 zł netto.

 

Zawartość projektu budowlanego

·         opis techniczny architektoniczno budowlany

·         obliczenia statyczne

·         część rysunkowa

o    rzut fundamentów

o    rzuty poszczególnych kondygnacji

o    rzuty stropów nad poszczególnymi kondygnacjami

o    rzut więźby dachowej

o    rzut dachu

o    przekroje

o    elewacje

o    zestawienie stolarki okiennej

o    zestawienie elementów konstrukcji drewnianej (ściany z drewna jednolitego, ściany o konstrukcji lekkiej, słupy z drewna, stropy drewniane, więźba dachowa)

o    zestawienie elementów konstrukcji żelbetowej (ławy fundamentowe, wieńce, słupy i stropy żelbetowe)

 

UWAGA: Informujemy, że w przypadku, gdy projekt wymaga nietypowych, skomplikowanych rozwiązań konstrukcyjnych lub w przypadku budynków użyteczności publicznej uzgodnień rzeczoznawców oraz rozwiązań technologicznych charakterystycznych dla takich obiektów cena jest uzgadniania indywidualnie.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla LOGPOL.com.pl Projekt oraz wykonanie: SPSI